PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

ANTIOX GT - nowy, naturalny antyoksydant dla formulacji kosmetycznych

Trend zielonych i naturalnych kosmetyków sprawił, że oleje roślinne są powszechniej używane w emulsjach i produktach bezwodnych. Dzieje się tak dlatego, że oleje zawierają różne składniki, które są fizjologicznie ważne dla skóry, włączając wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i 6, konieczne dla płynności membrany i dla ochrony reaktywnej i dojrzałej skóry.
Wspomniane kwasy tłuszczowe są wrażliwe na utlenianie, co oznacza, że muszą być 
skutecznie chronione przed powietrzem i światłem, aby zapewnić im pozostawanie aktywnymi przez cały okres przydatności produktu. Dwa główne rozwiązania techniczne są obecnie dostępne dla  technologów:


Jakie naturalne rozwiązania istnieją i jakie są ich ograniczenia?
Pierwszym rozwiązaniem są ekstrakty z rozmarynu, które są znane jako skuteczne antyoksydanty, ale które mogą zawierać szczątkowe związki terpenowe z ryzykiem nieprzyjemnego zapachu i możliwą alergennością. Druga alternatywa to użycie tokoferoli, które są wysoko rozpuszczalne w tłuszczach i otrzymywane z rafinacji olejów produkowanych do masowej konsumpcji, takich jak olej sojowy, pochodzący w większości z nasion genetycznie modyfikowanych. Pojawiają się tu więc problemy dotyczące źródeł pozyskiwania oraz dowolnych wzrostów cen spowodowanych wahaniami na rynku olejów.
Istnieje więc potrzeba nowej alternatywy, która może pokonać te wszystkie trudności.

Jakie gwarancje powinno zaoferować nowe rozwiązanie antyoksydacyjne?


ANTIOX GT jest olejowym kompleksem łączącym w sobie pięć komponentów - wszystkie pochodzenia roślinnego. Został zaprojektowany z pomocą oryginalnego podejścia obejmującego tzw. teorię paradoksu polarnego przeciwutleniaczy (antioxidant polar paradox). Jest to teoria, która przedstawia korzyści wynikające z wprowadzenia jednego lub kilku bardziej polarnych przeciwutleniaczy do oleju, jak np. kwas askorbinowy, kwas rozmarynowy, innymi słowy cząsteczek posiadających niskie powinowactwo do fazy olejowej w celu ukierunkowania ich gromadzenia się na granicy międzyfazowej (olej-powietrze lub olej-woda).Te granice międzyfazowe są w rzeczywistości miejscami, gdzie ułatwiony jest kontakt pomiędzy wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi a tlenem.
Aby stworzyć ANTIOX GT firma Oléos wybrała trifenolową molekułę - kwas gallusowy - który jest elementarnym przeciwutleniaczem, znanym ze swojej efektywności w blokowaniu łańcucha reakcji utleniania w wielonienasyconych kwasach tłuszczowych.
Następnie Oléos zidentyfikował naturalne źródło bogate w kwas gallusowy i wykorzystując opatentowany proces oleo-eko-ekstrakcji zaproponował po raz pierwszy kwas gallusowy w wysoce skoncentrowanej postaci, która może być zastosowana w złożonych recepturach kosmetyków.


Jakie gwarancje oferuje ANTIOX GT?

ANTIOX_GT


Testy skuteczności

Balsam do ust

Czerwona szminka ultra-skoncentrowana w tłuszcze roślinne z tlenkiem żelaza

Olej słonecznikowy z 55% zawartością C18:2 ω6
Olej z ogórecznika z 62% zawartością C18:2 + C18:3 ω6

Krem nawilżający z 30% zawartością olejów roślinnych


Zastosowanie kosmetyczne i rekomendowane stężenia:


ANTIOX GT posiada certyfikat Ecocert.