PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

ARABIAN COTTON STEM CELLS - komórki macierzyste arabskiej bawełny

Idealny składnik do wszystkich kosmetyków w kategorii pielęgnacja słoneczna oraz komponent do zastosowania w codziennych kosmetykach do pielęgnacji skóry i włosów.
Synergiczne podejście do pielęgnacji słonecznej: zapobieganie, ochrona, naprawa w jednym produkcie

Chromofory roślinne: nowy kierunek w pielęgnacji słonecznej
Chromofory są molekułami zdolnymi do absorpcji światła oraz wpływania na różne biologiczne funkcje. Skóra ma swoje własne chromofory, takie jak melanina, aby chronić się przed promieniowaniem UV. Także rośliny mają swoje chromofory (związki fenolowe i flawonoidy), które aplikowane miejscowo mogą uzupełniać i wzmagać własne mechanizmy obronne komórek skóry, aby pokonać fotouszkodzenie wywołane przez promieniowanie słoneczne.

Synergia Molekularna
Firma Phyture Biotech, jako ekspert w kulturach komórek roślinnych, wprowadza nowatorski koncept w obrębie rozwoju nowej generacji składników aktywnych: roślinna Synergia Molekularna (Molecular Synergy) - sposób wykorzystania prawdziwej siły roślin.
Bazując na tym koncepcie komórki macierzyste z arabskiej bawełny są naturalnym składnikiem aktywnym, który wykazuje silny synergiczny efekt w pielęgnacji słonecznej dzięki swojemu unikalnemu fitokompleksowi.

Platforma technologiczna
Izolowanie i hodowla kultur roślinnych komórek totipotencjalnych, które wykazują ogromną plastyczność i właściwości regenerujące.
Otrzymywanie wysokiej jakości bioaktywnych składników. 
Synergia Molekularna pozwala na otrzymywanie produktów o wysokiej skuteczności, a także z nowymi dermokosmetycznymi właściwościami.

Arabska bawełna pochodzi z jałowych terenów Sahary oraz Półwyspu Arabskiego. Z powodu  trudnych warunków środowiskowych w tych regionach roślina rozwinęła wspaniałą różnorodność chromoforów roślinnych (związków fenolowych i flawonoidów), które pomagają komórce roślinnej w ochronie przed uszkodzeniami słonecznymi i stresami środowiskowymi oraz w naprawie jej struktur. 

Komórki macierzyste arabskiej bawełny w procesie prowadzonym przez Phyture Biotech zostały wykorzystane do wytwarzania wspaniałej różnorodności związków fenolowych i flawonoidów, które rozwijają różnorodne aktywności biologiczne.

Badania skuteczności in vitro:
  • działanie antyoksydacyjne
  • działanie regenerujące
  • aktywność fotoochronna 
  • modulacja odpowiedzi zapalnej

Badania skuteczności in vivo:
  • efekt fotoochronny
  • działanie kojące - po ekspozycji słonecznej

Składnik wielofunkcyjny:
  • UV - fotoochrona 
  • działanie przeciwzapalne 
  • działanie regenerujące
  • działanie antyoksydacyjne

Produkt ekologiczny.
Arabian_Cotton_Phyture_Biotech_1