PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

AQUASILOILS® - oleje rozpuszczalne w wodzie

Aquasiloils® tworzą gamę specjalnych olejów roślinnych, które są szczepiane na lizynie w wyniku zielonej biotechnologii. Są doskonale rozpuszczalne w fazie wodnej bez użycia solubilizatorów lub emulgatorów. Przygotowywanie formulacji jest łatwiejsze, a substancje typu PEG nie są potrzebne. Aquasiloils® pozwalają zmniejszyć ryzyko podrażnień oraz czynnik wpływu na środowisko. Każdy z nich prezentuje biologiczne właściwości, pożyteczne dla skóry oraz korzyści dla formulacji.
Aquasiloils® mają kilka zastosowań:
- w pielęgnacji skóry - szczególnie w produktach do usuwania makijażu - gdzie będą bez problemów usuwać makijaż, następnie nawilżać naskórek, a na koniec dostarczać skórze niezbędnych komponentów, pozwalając utrzymać elastyczność naskórka. To także interesująca propozycja dla tonizujących i nawilżających lotionów do twarzy, a także niektórych maseczek i kremów.
- w pielęgnacji włosów - do szamponów, które będą oczyszczały i odżywiały włosy sprawiając, że będą one świeże i bardziej błyszczące
Efekt oczyszczający, a w przypadku niektórych Aquasiloils® - również pieniący, daje możliwość zmniejszenia zawartości SLS w produktach myjących. Dzięki temu, jak również dzięki nieobecności wspomnianych wyżej substancji PEG, produkty myjące stają się mniej drażniące.  
Korzyści biologiczne Aquasiloils® pochodzą z użytych oryginalnych olejów bazowych oraz lizyny. 

Proponujemy następujące Aquasiloils®:

SWEET ALMOND >>
INCA INCHI >>
ARGAN >>