PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

REVERSKIN® - zagęszczenie i wygładzenie skóry

Wraz ze starzeniem się skóry połączenie skórno-naskórkowe staje się bardziej płaskie i naskórek otrzymuje mniej składników odżywczych. Proliferacja i różnicowanie keratynocytów odbywają się wolniej, podobnie odnowa komórkowa. Zmniejszają się też możliwości samoregeneracji skóry. Produkcja wszystkich włókien (kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego…) i cząsteczek adhezyjnych dramatycznie spada. Stratum corneum ulega dekonstrukcji i traci swoją spójność. To sprawia, że funkcja skóry jako bariery ochronnej staje się mniej efektywna i następuje proces jej odwodnienia. Skóra staje się cieńsza, mniej elastyczna i mniej giętka. Wgłębienia na jej powierzchni stają się szersze i mniej uporządkowane, formują się zmarszczki.

POCHODZENIE:

Fitosterole (ekdyzony): Greentech - twórca składnika Reverskin® - zidentyfikował nadzwyczajne właściwości stymulujące ekdysteronu (fitosterolu) za pomocą modelowania molekularnego, następnie wybrał tropikalną paproć - gatunek Microsorum grossum, wyjątkowo bogatą w ekdysteron. Cząsteczka ekdysteronu została następnie wyodrębniona metodami biotechnologicznymi.

DZIAŁANIE:

Globalne działanie anti-aging, które odtwarza objętość, strukturę i powierzchnię młodej skóry.

REVERSKIN® odmładza skórę poprzez pobudzenie jej do szybszej, lepszej i bardziej efektywnej regeneracji, od komórek warstwy podstawnej aż po powierzchnię warstwy rogowej:

MECHANIZM DZIAŁANIA:

KORZYŚCI KOSMETYCZNE:

BADANIA IN VITRO:

Badania na mieszanym modelu skóry (rekonstrukcji skóry powstałej poprzez połączenie skóry młodej i dojrzałej) wykazały silne działanie REVERSKIN® w stosunku do próby kontrolnej (nie poddanej kuracji) po 35 i 48 dniach hodowli.

Naskórek

Poziom Ki-67 (markera proliferacji keratynocytów) w warstwie podstawnej jest 3,3 razy wyższy przy użyciu REVERSKIN®.

Marker inwolukryna jest oznaką późnego stadium różnicowania się komórek, pokazuje też ich zagęszczenie w naskórku. Już w dniu 35 keratynocyty namnażają się i różnicują pod wpływem REVERSKIN®. Wybarwienie próby jest 5,3 razy bardziej intensywne z REVERSKIN®, pokazuje to spójność stratum corneum, co przekłada się na utrzymanie nawodnienia skóry.

Połączenie skórno-naskórkowe

BADANIA IN-VIVO:

Badanie na 30 ochotnikach. 

Po 1 i 2 miesiącach stosowania REVERSKIN® 2 razy dziennie:

OCHRONA KOMÓREK MACIERZYSTYCH I SAMOREGENERACJA:

Kultura komórkowa wzbogacona komórkami macierzystymi, a następnie inkubowana i napromieniowana, wykazuje wyższą żywotność komórek niż w przypadku próby kontrolnej: 2 razy większa żywotność przy stężeniu 0,1% Reverskin®, a 5 razy większa przy stężeniu 0,3% Reverskin®. REVERSKIN® chroni komórki macierzyste skóry, a przede wszystkim indukuje ich regenerację.

ZASTOSOWANIE W KOSMETYKACH:

pielęgnacja anti-aging, produkty wspomagające regenerację skóry, produkty zagęszczające skórę, produkty przeciwzmarszczkowe, produkty ujędrniające i restrukturyzujące