PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

SENSIA CAROTA PRCF - ulga dla skóry wrażliwej

 • Wyciszanie nawet uśpionych stanów zapalnych
 • Wzmocnienie poziomu tolerancji skóry
 • Ochrona komórek macierzystych 
 • Długotrwała redukcja zaczerwienień
 • Ochrona przed czynnikami przyspieszającymi starzenie się skóry: stanami zapalnymi, wolnymi rodnikami, utlenianiem DNA

SENSIA CAROTAPRCF - to składnik, który wykracza poza kojenie skóry, buduje jej tolerancję.

Jako ekspert w hodowlach komórek roślinnych - Phyture Biotech - wprowadził na rynek serię produktów opartych na technologii roślinnych komórek macierzystych - Plasma Rich in Cell Factors (PRCF™). PRCF™ wyrasta z technologii Plant Cell Biofactories™. Technologia ta opiera się na procesie zaprojektowanym by wzbogacić hodowle komórek o dodatkowe frakcje aktywnych cząsteczek, ukierunkowanych na wzmocnienie zjawiska synergii molekularnej.

SENSIA CAROTAPRCF - to produkt na bazie gliceryny, pozyskiwany z lizatu hodowli komórek macierzystych korzenia Daucus carota sativa w technologii Plant Cell Biofactories™. Dzięki możliwościom, jakie daje technologia PCB™, Phyture Biotech zaprojektował SENSIA CAROTAPRCF, unikalną marchew hodowaną w warunkach specyficznego oświetlenia, podczas gdy w warunkach naturalnych korzeń rośliny znajduje się w absolutnej ciemności. 

Efekt uzyskiwany w SENSIA CAROTAPRCF jest możliwy dzięki hodowli totipotencjalnych komórek i ściśle kontrolowanym warunkom, w jakich rosną - nie jest to możliwe w przypadku tradycyjnej hodowli. Kiedy hodowla komórek marchwi jest poddawana działaniu światła, w komórkach wzrasta poziom stresu oksydacyjnego oraz temperatura. Pobudza to mechanizmy obronne komórek, łącznie z wytwarzaniem związków polifenolowych i zmianami profilu kwasów tłuszczowych tak, aby chronić błony komórkowe.

Skuteczność in vitro
1. Efekt antyoksydacyjny na ludzkich komórkach warstwy rozrodczej naskórka poddanych promieniowaniu słonecznemu.
Aż do 38% wzrostu Wskaźnika Protekcji przeciwko stresowi oksydacyjnemu po poddaniu czynnikowi szkodliwemu (Tert-Butyl-Hydroperoxide (TBHP) - 200µM).
2. Efekt hamujący na wydzielanie neuropeptydu CGRP w hodowli neuronów czuciowych (CGRP - Calcitonine Gene-Related Peptide)
Redukcja wydzielania neuropeptydu CGRP aż do 39% po uprzedniej aplikacji SENSIA CAROTA PRCF - wynik lepszy niż po naniesieniu kapsazepiny (-30%).
3. Indukcja wydzielania β-endorfin w komórkach warstwy rozrodczej naskórka.
Aż do 100% wydzielania β-endorfin po wywołaniu stanu zapalnego za pomocą IL-1α - jest to wynik wyższy niż w przypadku próby kontrolnej z użyciem kapsazepiny (63%).

Skuteczność in vivo 
 • Pojedyncza ślepa próba kontrolowana placebo
 • 15 ochotników
 • Dawkowanie: 1%, 2 aplikacje dziennie, czas trwania: 3 tygodnie
 • Kobiety i mężczyźni o kaukaskim typie urody, 18-60 lat (średnia wieku 40,7 lat)
 • Uczestnicy badania mieli skórę wrażliwą
 • 3 obszary w obrębie przedramienia (losowo dobrane): placebo, aplikacja 1% substancji, brak jakiegokolwiek preparatu
 • Okluzyjne plastry z 2% SLS, nałożone na okres 24h
W porównaniu do placebo SENSIA CAROTAPRCF aż do 25% lepiej chroni wrażliwą skórę przed zaczerwienieniem po kontakcie z czynnikiem drażniącym.
SENSIA CAROTAPRCF zapewnia szybkie zmniejszenie rumienia po drażniącym działaniu SLS. 

ZASTOSOWANIE:
Serie produktów dla skóry wrażliwej, produkty przeznaczone do stosowania przed inwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej (peelingi chemiczne, zabiegi laserowe), produkty skierowane dla dzieci i osób starszych, produkty przeznaczone do delikatnej skóry (okolice oczu, higiena intymna, okolice pieluszkowe), produkty detoksykujące, ochrona skóry wystawionej na działanie czynników zewnętrznych, pielęgnacja przeciwstarzeniowa.