PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

CAPILIA LONGA PPF - reaktywacja wzrostu włosów

 • Epigenetyczny reset cebulki włosowej
 • Regeneracja mieszka włosowego
 • Ekskluzywna mieszanka odżywcza

Jako ekspert w kulturach totipotencjalnych komórek roślinnych - firma Vytrus Biotech -  wprowadziła na rynek nową serię produktów, wywodzących się z własnej technologii Plant Cell Biofactories™: Frakcje Fitopeptydowe (Phyto-Peptydic Fractions™).
Phyto-Peptydic Fractions™ (PPF) reprezentują pierwszą generację prawdziwych peptydów roślinnych, rewolucyjne odkrycie, które otwiera drzwi do kosmetyków nowej generacji.
Vytrus Biotech, przez rozwinięcie i przeprowadzenie procesu sterowania czynnikiem wzrostu, był w stanie zidentyfikować, wyprodukować i skoncentrować frakcje fitopeptydowe (PPF) z zoptymalizowanej hodowli komórek totipotencjalnych.
Frakcje fitopeptydowe są głównymi substancjami odpowiedzialnymi za niezwykle wysokie zdolności do regeneracji komórek totipotencjalnych – po raz pierwszy ten zadziwiający potencjał może zostać wykorzystany w kosmetykach.
Curcuma longa to roślina występująca na terenach tropikalnych i subtropikalnych, charakteryzująca się obecnością bardzo rozgałęzionych, cylindrycznych i pomarańczowych korzeni. Rosną one bez końca i posiadają doskonałe właściwości regenerujące. Bogata w kurkuminoidy (głównie kurkuminę) Curcuma longa jest najlepiej przebadaną rośliną w biomedycynie, posiadającą ogromny potencjał, z ponad 400 badaniami przedklinicznymi, opisanymi w literaturze i ponad 1000 publikacjami, pokazującymi jej wielorakie właściwości (antyoksydacyjne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przyspieszające gojenie ran, chroniące DNA, itd.).
CAPILIA LONGAPPF reprezentuje nowy profil aktywności tego gatunku, deklarując frakcje fitopeptydowe jako nową linię składników bioaktywnych z korzenia Curcuma longa.  Kurkumina stanowi tylko 2-5% sproszkowanego korzenia kurkumy.
CAPILIA LONGAPPF to skoncentrowana mieszanina białek i genomu totipotencjalnych komórek z korzenia Curcuma longa. Mieszanina ta jest bogata w peptydy sygnałowe, zaprojektowana specjalnie, aby stworzyć optymalne mikro-środowisko dla reaktywacji wzrostu włosów.
W obrazowy sposób można by przedstawić, że CAPILIA LONGAPPF działa jak „biodrukarka 3D” dla włosa, resetując i prowadząc włos przez proces wzrostu z pomocą „biooprogramowania” (frakcji fitopeptydowych), jednocześnie odżywiając mieszek włosowy innowacyjnym „bioatramentem” - ekskluzywną mieszanką odżywczą.

Skuteczność IN VITRO

1. Wpływ na komórki warstwy brodawkowatej skóry właściwej
Wykazano zwiększenie proliferacji ludzkich fibroblastów aż do 177% w porównaniu do komórek nie poddanych działaniu produktu. Capilia Longa w większym stopniu wpływa na proliferację niż pozostałe badane czynniki wzrostu, a także niż Minoxidil - lek stymulujący mieszki włosowe.
2. Indukcja produkcji czynnika wzrostu insuliny w komórkach warstwy brodawkowatej skóry właściwej.
Capilia Longa wykazuje większy efekt w pobudzaniu produkcji czynnika wzrostu insuliny w komórkach warstwy brodawkowatej skóry właściwej niż Minoxidil, w porównaniu do komórek nie poddanych działaniu produktu.
3. Modulacja poziomów ekspresji cząsteczek miRNA31 i miRNA22 w komórkach warstwy brodawkowatej skóry właściwej.
Capilia Longa zwiększa ekspresję miRNA31 w ludzkich fibroblastach warstwy brodawkowatej skóry właściwej aż do 6,3 raza, a także zmniejsza ekspresję miRNA22 aż do 40% w porównaniu do próby kontrolnej.

Skuteczność IN VIVO

 • Panel 40 ochotników
 • Ochotnicy dotknięci problemem utraty włosów
 • Różne etiologie (kobiece i męskie łysienie androgenowe, sezonowe wypadanie włosów, łysienie dyfuzyjne, utrata włosów spowodowana poddawaniu włosów procesom technicznym, delikatnością włosów, menopauzą)
 • Mężczyźni: skala Hamiltona II-IV
 • Kobiety: Skala Ludwiga I-II
 • 1 aplikacja dziennie na skórę głowy
 • doza składnika: 1%
 • Podwójnie ślepa próba, odczyty po 45, 90 i 150 dniach

Aż do 89% redukcji wypadania włosów po 150 dniach kuracji
Aż do 52% wzrostu zagęszczenia włosów po 150 dniach kuracji
Aż do 13500 nowych włosów po 150 dniach kuracji

Zastosowanie:
Zapobieganie i redukowanie utraty włosów, kuracje zagęszczające włosy, produkty pobudzające aktywność mieszków włosowych, produkty przywracające i optymalizujące cykl wzrostu włosa, preparaty odżywiające i wzmacniające włosy, produkty dla delikatnych, słabych i pozbawionych objętości włosów, preparaty pobudzające wzrost rzęs i brwi.