PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

Ekstrakty roślinne

Ekstrakty w kolorach tworzących trendy

Właściwości:

Zastosowanie:

pielęgnacja twarzy, pielęgnacja ciała, pielęgnacja włosów, pielęgnacja słoneczna

Certyfikaty:

Każdy kolor oddziałuje w różny sposób na nas, naszą psychikę, nasze ciało, ponieważ każdy kolor posiada charakterystyczną dla siebie długość fali i energię, które wywierają na nas wpływ. W ten sposób na przykład niebieskie światło działa ochładzająco i uspokajająco, z kolei czerwone światło ociepla i pobudza. Projektanci korzystają z tej wiedzy przy kreowaniu opakowań produktów kosmetycznych, żeby jeszcze bardziej podkreślić przesłanie reklamy oraz wzmocnić rozpoznawalność produktu. Dlatego krem na noc posiada opakowanie w niebieskich, fioletowych odcieniach, a krem energetyzujący występuje w świeżych barwach. W ten sposób kreowanie opakowania poprzez kolor staje się nie bez znaczenia jednym z elementów wartości rozpoznawczej produktu.

Co by było więc, gdyby wykorzystywać w produktach kosmetycznych ekstrakty z kolorystycznie pasujących kwiatów i owoców? Czy wpłynęłoby to na atrakcyjność tych produktów?

Zacznijmy od koloru czerwonego...
Czerwony jest kolorem ognia, miłości i namiętności, ale również złości. Czerwień wzbudza zainteresowanie, oznacza witalność i energię. Kolor ten potrafi pobudzać, ocieplać i rozgrzewać. Czerwień pobudza apetyt i może działać jak afrodyzjak.

Nasze propozycje ekstraktów w kolorze czerwonym znajdą Państwo w zakładce INNE


Tajemnicza czerń
Kolor czarny wyraża ciemność, tajemnicę, jest również kojarzony z szacunkiem i powagą. Projektom, w których jest stosowany, nadaje szlachetny, poważny charakter.

Królowe nocy - czarne kwiaty - są rzadko spotykane. Kwiaty, które na pierwszy rzut oka wydają się być czarne, są często ciemnobrązowe, purpurowe lub fioletowe. Te zmieniające się odcienie nadają bardzo ciemnym kwiatom szczególną magię.

Dla tych, którzy chcą połączyć czarny kolor z luksusem, efekt może być wzmocniony przy użyciu ekstraktów z trufli i kawioru.

Nasze propozycje ekstraktów w kolorze czarnym znajdą Państwo w zakładce INNE