PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

Inne

HYDROLYZED KERATIN

Właściwości:

Zastosowanie:

pielęgnacja włosów

Certyfikaty:

Oferowana przez nas rozpuszczalna w wodzie, hydrolizowana keratyna różni się od innych produktów keratynowych w następujących aspektach:
1. Efektywne oczyszczanie białek strukturalnych tworzących keratynę. Naszemu producentowi - firmie Greentech – jako pierwszemu udało się oczyścić różne frakcje w aktywnej formie. Inne keratyny stosowane były jako heterogenna mieszanina składników o niskiej bioaktywności.
2. Białka hydrolizowanej keratyny są zbliżone budową i właściwościami do fizjologicznej keratyny występującej w ludzkiej skórze, paznokciach i włosach. Inne keratyny są silnie zhydrolizowane, co prowadzi do utraty ich kluczowych właściwości struktury i funkcji.
3. Cysteina, podstawowy element białek keratynowych, jest odwracalnie chroniona w S-SO3 (S- grupa sulfonowa), zachowując rozpuszczalność, stabilność, i aktywność. Pozostałe metody solubilizacji keratyn wykorzystują procesy, takie jak: kwaśna i zasadowa hydroliza, prowadzące poprzez nieodwracalne modyfikacje do nieaktywnej cysteiny.

Działanie surowca:
- wzmocnienie włosów, skóry i paznokci
- kojenie skóry
- antyoksydacyjne