PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

Pielęgnacja słoneczna

OLEJ Z ROKITNIKA

Właściwości:

przeciwstarzeniowe, przeciwpodrażnieniowe / kojące, inne

Zastosowanie:

pielęgnacja słoneczna

Certyfikaty:

Przez ponad tysiąc lat rokitnik używany był w medycynie tybetańskiej do leczenia oparzeń skóry, problemów skórnych i ran. Olej z pulpy rokitnika, zawierający takie związki jak: karotenoidy, witaminę C, E, flawonoidy, interesujący kwas palmitooleinowy, skutecznie chroni skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez promieniowanie UV, a także przynosi ulgę w stanach zapalnych skóry, wywołanych napromieniowaniem.
Zapalenie skóry (drugiego stopnia, z mokrym złuszczaniem, sączeniem i częściowym owrzodzeniem), spowodowane promieniowaniem rentgenowskim na kończynach dolnych myszy, było leczone za pomocą zewnętrznie stosowanego oleju z miąższu rokitnika, oleju z nasion rokitnika, a także połączenia oleju z miąższu z olejem z nasion. Po upływie 5-7 dni stan zapalny i sączenie zostały zredukowane, obszary z owrzodzeniem zagojone, a koloryt skóry powrócił do normy. Olej z rokitnika wspomaga zatem leczenie oparzeń i zranień skóry.
Karotenoidy, których znacznie więcej jest w oleju z pulpy, niż z nasion, odgrywają istotną rolę w utrzymywaniu zdrowia ludzkiego dzięki funkcji biologicznego antyoksydanta, chroniącego komórki i tkanki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników oraz tlenu singletowego.