PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

Substancje aktywne

BIOTILYS®

Właściwości:

nawilżające, przeciwpodrażnieniowe / kojące, inne

Zastosowanie:

pielęgnacja twarzy

Certyfikaty:

Ochrona i utrzymanie pięknej skóry

Aby zapobiec pospolitym problemom skórnym kluczowe jest utrzymanie nienaruszonej bariery epidermalnej.
Dlatego też opracowano BIOTILYS®, aby pomóc skórze chronić się przed zewnętrznymi czynnikami agresywnymi
i przyspieszyć odbudowę bariery skórnej.
BIOTILYS® - to składnik powstały w wyniku nowoczesnej technologii ekologicznej, otrzymywany w  procesie zoptymalizowanej fermentacji Lactobacillus pentosus.

Homeostaza bariery skórnej - bezwzględny warunek dla osiągnięcia zdrowej i pięknej skóry
Probiotyki posiadają wiele korzystnych cech prozdrowotnych:
- wpływają na równowagę systemu immunologicznego,
- hamują wzrost niektórych patogenów,
- regulują homeostazę jelitową,
- poprawiają funkcje naskórkowej bariery jelitowej,
- zapobiegają dysfunkcjom naskórkowej bariery jelitowej.

Podobnie do naszego naskórka jelit, nasza skóra oferuje istotne funkcje zapewniając barierę pomiędzy nieprzyjaznym środowiskiem zewnętrznym i naszym organizmem. Dlatego też probiotyki reprezentują wysoki potencjał do wykorzystania w interesie zdrowej skóry.

Nienaruszone funkcjonowanie bariery epidermalnej jest kluczowe dla utrzymania homeostazy skóry. Dzięki temu skóra jest zrównoważona, wygląda zdrowo i jest zdolna przeciwstawić się czynnikom agresywnym, którym jest poddawana każdego dnia (chłód, wielokrotne mycie, alergeny...). Ponadto, zdrowa, zrównoważona skóra jest także zdolna do samonaprawy. Jednakże, jeśli bariera epidermalna jest zaburzona, skóra staje się niezrównoważona i w rezultacie niezdolna dłużej do obrony. Homeostaza bariery skórnej jest zaburzona.

Pomiar transepidermalnej utraty wody (TEWL) jest znanym wskaźnikiem homeostazy bariery skórnej. Wzrost TEWL odzwierciedla zaburzenie bariery skórnej, podczas gdy jego spadek przedstawia chronioną i/lub odbudowaną barierę skórną.

BIOTILYS® został poddany następującym badaniom in vivo:
1. pomiar TEWL w celu monitorowania natychmiastowej skuteczności: TEWL skóry poddanej działaniu BIOTILYS® uległa 3,5-krotnie zmniejszeniu w porównaniu do skóry poddanej działaniu placebo
2. pomiar TEWL w celu obserwacji stanu funkcji bariery skórnej: Po siedmiu dniach aplikacji BIOTILYS® był zdolny przywrócić 3 razy szybciej funkcje bariery skórnej w porównaniu z placebo  
3. pomiar TEWL w celu przedstawienia utrzymującej się ochrony: BIOTILYS® ogranicza 15-krotnie wzrost TEWL w porównaniu do placebo. Ograniczenie to utrzymywane jest w czasie, pomimo nowych agresywnych czynników zewnętrznych.
4. poprawa uwodnienia skóry, efekt matujący i rozświetlający: Po jednej aplikacji BIOTILYS® poprawia dwukrotnie uwodnienie skóry w porównaniu do placebo. Ta poprawa dochodzi do 6.7-krotnego wzrostu po tygodniu stosowania. Zaledwie po 3 godzinach BIOTILYS® zmniejsza błyszczenie się skóry u 87% ochotników. Po 7 dniach stosowania BIOTILYS® poprawia blask cery u 87% ochotników.

BIOTILYS® chroni naszą skórę w sposób optymalny zarówno niezwłocznie po zastosowaniu, jak i długotrwale. Tak więc składnik ten umożliwia fizjologiczne odtworzenie bariery skórnej i poprawia uwodnienie. W związku z tym BIOTILYS® chroni i wzmacnia promienność oraz młodość skóry. BIOTILYS® to nowy sposób, aby chronić skórę w każdych okolicznościach.

Zastosowanie kosmetyczne:
- ochrona i naprawa skóry
- nadanie promienności cerze
- pielęgnacja skóry wrażliwej, reaktywnej i atopowej
- pomoc przy pewnych dysfunkcjach skórnych (stan zapalny...)
- pielęgnacja nawilżająca