PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

Substancje aktywne

ACEROMINE

Właściwości:

przeciwstarzeniowe, przeciwpodrażnieniowe / kojące, poprawa mikrokrążenia, rozjaśniające / rewitalizujące

Zastosowanie:

pielęgnacja twarzy, pielęgnacja ciała, pielęgnacja słoneczna

Certyfikaty:

Koncentrat naturalnej stabilizowanej witaminy C

Witamina C to bardzo efektywny antyoksydant. Zatrzymuje wolnorodnikową reakcję łańcuchową poprzez wychwytywanie wolnych rodników. Na poziomie skóry jest niezbędna nie tylko w walce z produkcją wolnych rodników (promieniowanie słoneczne, starzenie, itd.), ale także w walce ze zmianami aktywności enzymatycznej.
Witamina C bierze udział w syntezie pro-kolagenu i jego transformacji w kolagen funkcjonalny. Może także działać w pierwszych etapach procesu pigmentacji. Stosowanie koncentratu naturalnej witaminy C jest zalecane w produktach anti-aging, kremach ochronnych i regenerujących, produktach chroniących przed słońcem i produktach po opalaniu, preparatach rozjaśniających skórę i podkładach płynnych.

Do otrzymywania Aceromine wykorzystywane są owoce aceroli (Malpighia punicifolia). Acerola pochodzi z zachodnich Indii, a rozprzestrzeniła się w ciepłych częściach obydwu Ameryk. Jej małe, jasnoczerwone owoce mają bardzo wysoką zawartość witaminy C. W celu stabilizacji witaminy C ekstrakt przygotowywany jest natychmiast po zbiorze oraz suszony rozpyłowo z maltodekstryną i zamykany w liposomach.

Aceromine jest składnikiem standaryzowanym na zawartość witaminy C: 1,4-2%.

Działanie:

  • wymiata wolne rodniki
  • chroni skórę przed fotostarzeniem
  • pobudza syntezę kolagenu
  • zapobiega podrażnieniom
  • redukuje pigmentację skóry przez inhibicję melanogenezy