PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

Substancje aktywne

BIOMODULINE

Właściwości:

przeciwpodrażnieniowe / kojące, poprawa mikrokrążenia

Zastosowanie:

pielęgnacja twarzy, pielęgnacja ciała, pielęgnacja słoneczna

Certyfikaty:

Naturalny biologiczny immunomodulator

Pod wpływem promieniowania UV i podczas procesu starzenia się aktywność układu immunologicznego zmniejsza się. Na poziomie skóry spada liczba i aktywność komórek Langerhansa. Skóra nie odpowiada tak dobrze na czynniki drażniące i wzrasta częstość pojawiania się zjawiska nadwrażliwości. Pobudzanie naturalnych mechanizmów obronnych skóry przyczynia się do ograniczenia konsekwencji działania czynników drażniących i w związku z tym ogranicza wystąpienie przedwczesnego starzenia się skóry.
Ponieważ lentinan (polimer βD-1,6 glukanu; βD-1,3 glukan) ma działanie aktywujące produkcję interleukiny I przez komórki Langerhansa, indukuje on system immunologiczny, zwłaszcza poprzez aktywację komórek immunokompetentnych (komórki Langerhansa, keratynocyty i makrofagi). Komórki te modulują odpowiedź immunologiczną skóry, aby przywrócić ją do jej normalnego poziomu (porównywalnego z młodą skórą, elastyczną i niepoddaną działaniu czynników drażniących) i pozwalają jej lepiej bronić się przed czynnikami drażniącymi.

Grzyb Lentinus edodes, nazywany też Shii-take, występuje w gorących i wilgotnych lasach Dalekiego Wschodu. Jest uprawiany w Japonii od 2000 lat i jest szeroko stosowany z uwagi na właściwości odżywcze i rewitalizujące. W Chinach jest chwalony jako składnik energizujący i tonizujący napojów, uznawany jest też za „eliksir długowieczności”.

Biomoduline to koncentrat lentinanu. Jest otrzymywany z Lentinus edodes (Shii-take), bez żadnej chemicznej modyfikacji.

Shii-take zawiera:

  • koncentrat lentinanu: 2%
  • niezbędne aminokwasy: 38%
  • pierwiastki śladowe: Cu, Fe, Mg, Mn i Zn: <100-400 mg/l
  • witaminy: B1, B2 i prowitamina D2

Biomoduline jest składnikiem standaryzowanym na zawartość glukanów: 0,5-4,5%

W testach in vitro wykazano bezpośredni efekt pobudzający produkcję Interleukiny-I przez makrofagi. 

Biomoduline wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry i zmniejsza konsekwencje wywołane działaniem szkodliwych czynników (głównie promieniowania UV). Chroni także skórę przed uczuleniem. 

Biomoduline jest polecany do produktów dla skóry dojrzałej i wrażliwej, do preparatów stosowanych w trakcie i po ekspozycji słonecznej, kosmetyków do makijażu i produktów po goleniu.