PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

Substancje aktywne

CLERILYS W

Właściwości:

rozjaśniające / rewitalizujące

Zastosowanie:

pielęgnacja twarzy, pielęgnacja ciała

Certyfikaty:

Naturalny składnik o właściwościach wybielających

Starzenie się skóry i ciąża to dwa fizjologiczne procesy, które zwiększają wrażliwość skóry na promieniowanie słoneczne. Ta wyższa wrażliwość skutkuje hiperpigmentacją (wzrostem aktywności melanocytów i akumulacją melaniny), która jest odpowiedzialna za pojawianie się brązowych plam lub ostudy. Melanogeneza powstaje na skutek reakcji katalizowanych przez różne enzymy (tyrozynaza, TRP1, TRP2), które prowadzą do przemiany tyrozyny i DOPA w eumelaninę i feomelaninę. Inhibicja enzymu tyrozynazy (odpowiedzialnego za melanogenezę) pozwala na zmniejszenie produkcji barwnika przez melanocyty. Także użycie fenyloalaniny zmniejsza akumulację melaniny w melanosomach poprzez ograniczenie jej transferu przez błonę komórkową. Dodatkowo, kwasy pirogronowy i cytrynowy dają efekt złuszczania naskórka, który pozwala na szybką eliminację keratynocytów bogatych w melaninę. Jednoczesne użycie powyższych trzech typów cząsteczek pozwala na symultaniczne zmniejszanie produkcji i akumulacji barwników, a więc zredukowanie całkowitej pigmentacji skóry. 

Clerylis W jest otrzymywany z ogórka, morwy białej i hibiskusa.

Clerylis W to substancja aktywna pochodzenia naturalnego, która wykazuje właściwości rozjaśniające skórę, poprzez działanie na kilku poziomach pigmentacji.

Clerylis W działa poprzez inhibicję biosyntezy melaniny, a dokładniej przez hamowanie aktywności tyrozynazy. Druga aktywność Clerylis W jest związana z fenyloalaniną obecną w ogórku. Pozwala ona na ograniczenie transportu melaniny przez błony komórkowe do melanosomów i konsekwentne hamowanie magazynowania barwnika. To działanie wzmacnia efekt wybielający skórę. Trzeci poziom aktywności Clerylis W jest związany z kwasami organicznymi, obecnymi w kwiatach hibiskusa, które spełniają rolę złuszczającą. Dzięki kwasom pirogronowym i cytrynowym przyspieszona jest wymiana komórek naskórka, a w konsekwencji zwiększony jest efekt rozjaśnienia skóry, a przebarwienia są usuwane. Kwasy organiczne mogą także działać jak czynniki redukujące, pozwalając na zamianę melaniny w formę bezbarwną.

W badaniach in vitro wykazano, że w porównaniu do próby kontrolnej Clerylis W hamuje aktywność tyrozynazy o 18%, zmniejsza produkcję melaniny o 22%, a także hamuje transfer melanosomów z melanocytów do keratynocytów.

W badaniach in vivo zaobserwowano wzrost luminancji skóry o 1,5 raza i dwukrotny wzrost indywidualnego kąta typologicznego (ITA) po 56 dniach stosowania preparatu zawierającego 3% Clerylis W, w stosunku do placebo. W badaniach z podwójną ślepą próbą 89% ochotników zadeklarowało także poprawę ogólnego wyglądu skóry i efekt rozjaśnienia skóry po zastosowaniu Clerylis W w stężeniu 3%, dwa razy dziennie, przez 56 dni.