PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

Substancje aktywne

EPICA®

Właściwości:

przeciwstarzeniowe, poprawa mikrokrążenia, rozjaśniające / rewitalizujące

Zastosowanie:

pielęgnacja twarzy, pielęgnacja ciała, pielęgnacja słoneczna

Certyfikaty:

Ecocert, Natrue
Składnik przeciwstarzeniowy otrzymywany z kory sosny i liści czarnej porzeczki. Właściwości tych dwóch roślin są synergiczne. Sosna zwyczajna zawiera flawonoidy i kwasy organiczne, które przyczyniają się do działania antyoksydacyjnego i anti-ageing. Czarna porzeczka wspomaga działanie anti-ageing dzięki wysokiej zawartości flawonoidów oraz dimerów i trimerów prodelfinidyny. 
EPICA® posiada właściwości hamowania aktywności metaloproteinaz macierzy zewnątrzkomórkowej (MMP), elastazy oraz pomaga chronić kwas hialuronowy przed degradacją. Działanie to, potwierdzone w badaniach in vitro, sprawia, że EPICA® jest kluczowym składnikiem wspomagającym odnowę i utrzymanie spójności struktury naskórka. 
Składnik działa także jako zmiatacz wolnych rodników, chroniąc skórę przed czynnikami zewnętrznymi odpowiedzialnymi za przyspieszanie starzenia się skóry. Badania kliniczne wykazały zmniejszenie o 55% głębokości zmarszczek i linii po 30 dniach codziennego stosowania. 
EPICA® jest standaryzowana na zawartość polifenoli (wyrażonych w zawartości procentowej katechin w suchej masie) – znajduje się tam nie mniej niż 7% tych związków. Polifenole pomagają odzyskać skórze elastyczność, blask i młody wygląd, zwiększają nawilżenie skóry, odnawiają warstwę hydrolipidową naskórka oraz pomagają naprawiać szkody wywołane wpływem środowiska zewnętrznego, w tym promieniowaniem UVA i UVB.
Surowiec dostępny również w wersji organicznej, z certyfikatami Ecocert i NaTrue.