PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

Substancje aktywne

FLOWER ACIDS® SC

Właściwości:

przeciwstarzeniowe, nawilżające, oczyszczające

Zastosowanie:

pielęgnacja twarzy, pielęgnacja ciała, pielęgnacja włosów

Certyfikaty:

Składnik otrzymywany z kielichów karkade - afrykańskiej odmiany hibiskusa gatunku sabdariffa. Standaryzowany na zawartość kwasów organicznych (10-15%), w tym kwasu pirogronowego (3,5-5,5%).
Wysoka zawartość polisacharydów zapewnia silne właściwości nawilżające i złagodzenie potencjalnego podrażnienia skóry przez kwasy. Flower Acids® pobudza odnowę naskórka przez zmniejszenie stopnia przylegania do siebie korneocytów i poprawia nawilżenie górnych warstw naskórka. Kwas pirogronowy stymuluje syntezę kolagenu i mukopolisacharydów. Działanie delikatnie złuszczające jest również korzystne w pielęgnacji skóry głowy - poprawia się jej nawilżenie, mieszki włosowe stają się lepiej odżywione, a wydzielanie łoju zmniejszone. Niskie pH produktu pomaga domknąć łuski włosów i nadać im połysk.
Flower Acids® doskonale sprawdzi się w produktach anti-ageing, także tych służących do pielęgnacji okolic oczu, w produktach skierowanych do skóry dotkniętej problemem przebarwień oraz do skóry ze skłonnością do przetłuszczania się. Surowiec ten znajduje również zastosowanie w produktach złuszczających skórę, produktach do kąpieli i pod prysznic oraz w pielęgnacji włosów: szamponach, odżywkach i płukankach.