PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

Substancje aktywne

GLEDITSCHIA

Właściwości:

kontrola sebum / matujące, inne

Zastosowanie:

pielęgnacja włosów

Certyfikaty:

Włosy, składające się głównie z keratyny, są wciąż narażone na różne typy czynników (genetyczne, hormonalne, środowiskowe, dietetyczne), prowadzących do spadku ich odporności mechanicznej i elastyczności. Zmieniony włos staje się matowy i szorstki. Łuski, pokrywające włosy, podnoszą się. Użycie dobroczynnych substancji, w typie galaktomannanu, pozwala na stworzenie filmu na powierzchni włosa, czyniąc go bardziej zwartym, jedwabistym i lśniącym.
Jednoczesne użycie polisacharydów indukuje stabilizację mostków w i pomiędzy alfa helisami, formującymi keratynę. To przekłada się na ochronę i restrukturyzację włosów i wynikające z tego blask, objętość i zwartość.
Gleditschia triacanthos to rosnące w Ameryce Północnej drzewo z rodziny bobowatych, które zaaklimatyzowało się w Europie, południowo-wschodniej Azji i na półwyspie Bałkańskim. 
Surowiec Gleditschia jest otrzymywany z nasion drzewa Gleditschia. W swoim składzie zawiera m.in. triakantynę, galaktomannany, flawonoidy i taniny. Taki skład pozwala zapewnić włosom maksymalną ochronę, utrzymując jednocześnie ich piękno i blask.
Gleditschia zalecana jest do zastosowania w produktach nadających włosom objętość, a także w szamponach i odżywkach dla suchych i matowych włosów.