PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

Substancje aktywne

GLIADINES

Właściwości:

przeciwstarzeniowe, nawilżające, rozjaśniające / rewitalizujące

Zastosowanie:

pielęgnacja twarzy, pielęgnacja ciała

Certyfikaty:

Starzenie się to nieunikniony i postępujący proces fizjologiczny, powodujący spadek grubości naskórka, pojawienie się zmarszczek i bardziej bladego kolorytu skóry.
Oprócz mechanizmów starzenia komórkowego, spowodowanego czynnikami genetycznymi, bardzo duże znaczenie mają: działanie środowiska i odżywienie komórek. W procesie starzenia się nieodpowiednio odżywiony naskórek staje się osłabiony. 
Zewnętrzne stosowanie substancji uzupełniających niedobory skóry zmniejsza jej zaburzenia. Nawodnienie komórek skóry jest zapewnione dzięki aminokwasom, które odżywiają komórki skóry, podczas gdy widoczna redukcja zmarszczek jest osiągana dzięki obecności białek. 
Gliadines otrzymano poprzez delikatną ekstrakcję frakcji białkowych pszenicy i rozpuszczenie ich w glicerynie. Masa cząsteczkowa zawiera się między 20 000 a 70 000 daltonów.
Gliadines ma wysoką masę cząsteczkową, co tłumaczy właściwości filmotwórcze. Film utworzony na skórze daje efekt napięcia. Gliadines redukuje zmarszczki, ma działanie zmiękczające naskórek i może być uznawany za doskonały zamiennik kolagenu. Ponadto Gliadines to składnik wysoce higroskopijny, dzięki czemu ma efekt nawilżający na wierzchnie warstwy skóry. Kompozycja aminokwasów działa odżywczo na skórę i daje uczucie zrewitalizowanej skóry.