PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

Substancje aktywne

IAA 50

Właściwości:

poprawa mikrokrążenia, modelowanie ciała

Zastosowanie:

pielęgnacja ciała

Certyfikaty:

Zjawisko cellulitu jest związane ze wzrostem liczby i objętości adipocytów w tkance podskórnej. Jednocześnie zachodzi proces degradacji tkanki łącznej, zatrzymywania w organizmie wody i toksyn, a także problem z mikrokrążeniem. Przerost tkanki tłuszczowej skutkuje zaburzeniem równowagi pomiędzy lipogenezą a lipolizą tłuszczów. 
Trzcina rośnie na całym świecie na terenach wilgotnych i podmokłych, najczęściej na brzegach rzek i jezior. Może osiągać do 4m wysokości. To inwazyjna roślina, rozmnażająca się poprzez kłącza. Z części nadziemnych trzciny, po specyficznym procesie ekstrakcji powstaje IAA 50 - wodno-glikolowy skoncentrowany roztwór, standaryzowany na zawartość:
  • saponozydów (wyrażonych w ruskogeninie): 10-40% suchej masy
  • polifenoli (wyrażonych w katechinie): 2-15% suchej masy
  • flawonoidów (wyrażonych w rutynie): 1-6% suchej masy
IAA 50 zawiera także kwasy fenolowe (wanilinowy, kawowy, ferulowy)
Poprzez hamowanie przemian enzymatycznych, odpowiedzialnych za lipogenezę IAA 50 aktywuje lipolizę. Trójglicerydy, zmagazynowane w adipocytach, hydrolizują do wolnych kwasów tłuszczowych, powoduje to spadek rezerw tłuszczu. Dzięki flawonoidom i polifenolom, IAA 50 wspiera aktywność lipolityczną efektem drenującym.
Działanie IAA 50 zostało potwierdzone w testach in vitro: 
IAA 50 hamuje działanie enzymu fosfodiestrazy III 1,5 raza wydajniej niż kofeina.
Użyty w stężeniu 0,5% IAA 50 pozwala na pobudzenie hydrolizy trójglicerydów w hodowli ludzkich adipocytów 5 razy bardziej, niż ma to miejsce w przypadku próby kontrolnej.