PLEN
Przypomnij hasło Rejestracja

Substancje aktywne

LIFTISS® SB

Właściwości:

przeciwstarzeniowe, rozjaśniające / rewitalizujące

Zastosowanie:

pielęgnacja twarzy

Certyfikaty:

Liftiss®SB to surowiec pozyskiwany z miąższu owoców baobabu - drzewa tradycyjnie używanego w Afryce w celach terapeutycznych i kosmetycznych. Składnik posiada postać żelu, zawierającego substancje śluzowe; jest bogaty w kwas galakturonowy, ksylozę, wolne cukry, AHA i polifenole. Dzięki właściwościom higroskopijnym i filmotwórczym Liftiss®SB wykazuje silne działanie nawilżające i wygładzające, nadając skórze miękkość i redukując zmarszczki mimiczne. 
W badaniach klinicznych udowodniony został efekt natychmiastowego wygładzenia skóry i zwiększenia jej napięcia, widoczny już po 5 minutach, przy zastosowaniu surowca w stężeniu 5%. W przypadku 72% ochotników Liftiss®SB zmniejszył liczbę bruzd w mikrorzeźbie skóry o 41%, natomiast u 67% ochotników powierzchnia występowania zmarszczek została zmniejszona o 24%. Ochotnicy zaobserwowali także natychmiastowy efekt liftingujący (67%) oraz pozytywny wpływ na wygląd skóry (61%).
Liftiss®SB doskonale sprawdzi się w produktach liftingujących, napinających i nawilżających skórę, także w preparatach do pielęgnacji skóry w okolicach oczu.